VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
   28 września 2018 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji edukacyjnej – VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

   

Przygotowania do tego dnia ruszyły pełną parą już tydzień wcześniej. Wspólnie  z uczniami przygotowano materiały zachęcające do czynnego udziału  w tej imprezie.  Przygotowano plakaty oraz  ciekawe zadania w formie łamigłówek matematycznych.  Wszystkie materiały wywieszone były na gazetkach szkolnych. Na każdym plakacie świadomie umieszczono po kilka błędnych rozwiązań – uczniowie musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i wskazać błędy.


We czwartek odbyły się już pierwsze egzaminy w celu wybrania egzaminatorów oraz asystentów.Akcja ta pozwoliła  otworzyć się na środowisko lokalne, gdyż egzaminy przeprowadzane były nie tylko w szkole ale i poza jej obrębem. Egzaminatorzy odwiedzili sklepy ,aptekę,  zakład fryzjerski, przechadzali się również po wiosce, gdzie pytali tabliczki mnożenia spotkanych przechodniów – dzieci i dorosłych. Odważnych nie brakowało. Do wspólnej zabawy przyłączyło się 215 uczniów oraz 82 dorosłych. Punktem finałowym akcji było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali egzamin. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

J. Zięba   2018-09-28  


Google
internet splubatowa.pl
Gerwazy wyciągnął szablę i wystrzelił.