Patriotyczna wieczornica z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
   W sobotę 10 listopada 2018 r. w sali remizy OSP w Lubatowej miała miejsce patriotyczna wieczornica z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

Uczniowie naszej szkoły wystąpili przed mieszkańcami Lubatowej z programem, który został zaprezentowany również w piątek, 9 listopada, w naszej szkole. Pod okiem pań nauczycielek: Agaty Jastrzębskiej, Barbary Winiarskiej oraz Ewy Staroń młodzież przygotowała bogaty repertuar o tematyce okolicznościowej: wiersze, pieśni i skecze.


Dodatkowo program urozmaiciła nasza gromada zuchowa „Słoneczne Promyczki” pod opieką pani Doroty Nycz. Zuchy, która przedstawiła nam wzruszającą choreografię, czym zachwyciła wszystkich zgromadzonych.


Do obchodów włączyła się również 11 Drużyna Harcerska im. Ks. Edwarda Kwaśnika w Lubatowej, pod opieką drużynowego Krzysztofa Matusika.


Niespodzianką wieczoru był przedstawiony na zakończenie programu film dokumentalny pt. "Projekt Niepodległa", opowiadający o wydarzeniach, dzięki którym doszło do odzyskania Niepodległości. Autorski i amatorski film stworzony został z pasji i wytrwałości przez bardzo młodych ludzi: Alicję Bator i Krystiana Wasylika, wyreżyserowany przez: Jakuba Stanisza (absolwent GP Lubatowa, 2016), Nikodema Wróbla i Macieja Gdowika (uczeń kl. III gimnazjum, SP Lubatowa), scenariusz napisany przez: Krystiana Wasylika i Nikodema Wróbla.Oprawę muzyczną zapewnili nam dwaj uroczy młodzieńcy: Wiktor Zając oraz Jakub Jakubczyk, pod czujnym okiem pani Ewy Staroń.


Program poprowadziła pani Paulina Domaradzka.


Sala została pięknie przystrojona okolicznościowo przez panią Elżbietę Knap, a goście mogli  delektować się przepysznym żurkiem pani Joanny Cichoń oraz przekąskami przygotowanymi przez mamy z Rady Rodziców, które nie szczędziły czasu i energii, żeby goście czuli się jak najlepiej.


Bardzo dziękujemy za przybycie panom dyrektorom naszej szkoły oraz wszystkim gościom, którzy odpowiedzieli na nasze otwarte zaproszenie.


Wspólnie spędzony czas w tak podniosłej atmosferze jest bezcenny i pozostanie na długo w naszej pamięci, przywodząc na myśl wspomnienia tej wyjątkowej dla Polaków okazji, jaką nam było dane przeżyć.


Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Zobacz więcej zdjęć

MG    2018-11-10  


Google
internet splubatowa.pl
A do kotletów była sałata, którą mamusia przyprawiła potem.