Pluszowo mi!
    Dzień 23.11.2018 r. był niezmiernie sympatyczny dla 5- latków z oddziałów przedszkolnych, ponieważ tego właśnie dnia, odwiedził ich miły gość.

   

Duży, żółty, z wielkim brzuszkiem i bardzo pluszowy! Domyślacie się już, kto to mógł być? Tak! To był Kubuś Puchatek z 7 milowego lasu. Przeczytał wspólnie z dziećmi książeczkę, opowiedział jak wygląda jego dzień i jak spędza go wraz z przyjaciółmi.

Puchatek zaprosił do wspólnej zabawy maluchy, były śpiew i taniec, i mnóstwo uścisków, którym nie było końca. Na finał Miś poczęstował wszystkie dzieci swoim ulubionym przysmakiem. Miodkiem! Dzieci dowiedziały się skąd się bierze miód i jak powstaje. A przy okazji o tym, że zawsze, po tak słodkiej uczcie, należy dokładnie wyszczotkować zęby. Wszystkie przedszkolaki zjadły miodek ze smakiem! Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Powodem, dla ktorego Kubuś Puchatek postanowił odwiedzić dzieci, były jego urodziny. Światowy Dzień Pluszowego Misia świętujemy 25 listopada. Został on ustanowiony w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Kiedy 100 lat wcześniej, prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, podczas polowania postanowił uwolnić zranionego, przez jednego z jego towarzyszy, małego niedźwiadka, a sytuacja ta została uwieczniona przez rysownika. Ilustracja trafiła do gazety, którą przeczytał producent zabawek i od tej pory zaczęto sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, od zdrobienia imienia prezydenta. Dziś jest ona, w języku angielskim, określeniem wszystkich pluszowych misiów.

K. Z.    2018-11-23  


Google
internet splubatowa.pl
A do kotletów była sałata, którą mamusia przyprawiła potem.