Mikołajki 2018
    6 grudnia obchodzimy wyjątkowe święto, Mikołajki, które nieodłącznie kojarzy nam się z rozdawaniem prezentów przez brodatego, starszego pana ubranego w czerwony strój. Święty Mikołaj, który żył w III wieku n.e., pochodził z bogatej rodziny.

   

  Swój majątek rozdał ubogim, wstąpił do klasztoru i został biskupem Miry. Legenda na jego temat mówi, że w miejscowości, w której żył Mikołaj mieszkała biedna rodzina. Ojciec miał trzy córki, które chciał wydać za mąż, ale nie miał dla nich posagu. Biskup zakradł się do domu i podrzucił pieniądze rodzinie. W ten sposób powstała legenda o Świętym Mikołaju, ubranym w czerwony płaszcz, roznoszącym w nocy prezenty biednym ludziom.  

Co roku dbamy o to by dzieci mogły spotkać się z Mikołajem, który niestrudzenie obdarowuje nas prezentami, radością, uśmiechem i dobrocią. Dzieci, próbujący chociaż odrobinę odwdzięczyć się Świętemu, śpiewają piosenki oraz wręczają Mikołajowi własnoręcznie zrobione upominki. Święty Mikołaj, oprócz prezentów, pozostawił w serduszkach dzieci wiele miłych wspomnień i wzruszeń. A tych nie da się kupić. Można je jedynie wyczarować i za te czary serdecznie Ci dziękujemy Święty Mikołaju.

J. Litwin, D.Nycz    2018-12-06  


Google
internet splubatowa.pl
Autor w tym wierszu ukazuje nam swoje wnętrze i mówi, że jest mu niedobrze.