Dzień Języków Obcych w „Szczepaniku”
    7 grudnia uczniowie klas 3 gimnazjum uczestniczyli w zajęciach językowych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Pondgimnazjalnych nr 1 w Krośnie, z okazji Dnia Języków Obcych.

   

 Była to już 9 edycja tego wielkiego wydarzenia organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna, Pana Piotra Przytockiego i we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. 

Tym razem w obchodach Dnia Języków Obcych uczestniczyli goście z Turcji, Hiszpanii i Chin. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przez pana dyrektora Andrzeja Gregorczyka uczniowie zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli warsztaty językowe. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoja wiedzę z języka angielskiego i niemieckiego, którego uczą się w szkole. Nowością był dla nich jednak język francuski, hiszpański, rosyjski. Zajęcia z tych języków były dla nich ciekawym doświadczeniem i próbą ocenienia, czy są to języki, których chcieliby się uczyć w przyszłości. Podczas warsztatów organizowane były konkursy językowe. Pierwsze miejsce w jednym z takich konkursów zdobyła nasza uczennica, Patrycja Zięba. W tym roku los uśmiechnął się do uczniów z Lubatowej. Nagrody podczas zakończenia imprezy zdobyli również Jakub Kania, Katarzyna Pikor, Patrycja Turek.  Dzień Języków Obcych w „Szczepaniku” zakończyliśmy więc bardzo entuzjastycznie, pełni miłych i ciekawych doświadczeń.

J. Litwin, E. Przymusiak    2018-12-07  


Google
internet splubatowa.pl
Termometr zbudowany jest ze szklanej rurki, a w środku jest Celsjusz.