Przedstawienie teatralne: "Opowieści z Lodowej Krainy"
    10 października dzieci z przedszkola wybrały się w podróż do zaczarowanej Krainy Lodu. Aktorzy teatru Współczesnego z Krakowa wprowadzili dzieci w świat fantazji i wyobraźni, baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem.

   

To wzruszające, ale i zabawne widowisko było pełne pięknych piosenek skomponowanych specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Wlało w serca młodych odbiorców dużo ciepła i radości i było jak zwykle, okazją do świetnej zabawy.

„Opowieści z Lodowej Krainy” to autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu".

 

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami znajdowało się szczęśliwe królestwo, w którym mieszkały dwie siostry Księżniczki. Pierwsza z nich odkryła w sobie tajemne, niebezpieczne i mroźne moce, które na co dzień niestety bardzo utrudniały jej życie. Nie potrafiła nad nimi zapanować, zdecydowała się zatem opuścić swój rodzinny dom i zamieszkać w lodowym pałacu, daleko od swoich najbliższych. Nie mogąc pogodzić się ze stratą ukochanej przyjaciółki, druga z sióstr postanowiła odnaleźć ją za wszelką cenę. Jej poszukiwania przemieniły się w długą, wyczerpującą wędrówkę, podczas której poznała, co to radość i cierpienie, nadzieja i tęsknota. W przygodach pomogli jej  nowo poznani, życzliwi przyjaciele: Bałwanek, Renifer i przystojny Jakub – właściciel niesfornego zwierzaka. Dzięki ich pomocy odnalazła zaginioną siostrę i zdołała  stopić lód jej zmrożonego złym czarem serca.

  Przedstawienie było piękne.  Dzieci były zachwycone grą świateł, nagle zmieniającymi się scenami i dekoracjami. Była to wspaniała opowieść muzyczna z pięknymi piosenkami, zarówno zabawna jak i wzruszająca. Spektakl wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

B. Albrycht    2017-10-10  


Google
internet splubatowa.pl
Kolumb myślał, że odkrył Indie, a to były Stany Zjednoczone.