Dzień Zająca u Przedszkolaków
    W dniu 11 października 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w akcji czytelniczej zorganizowanej przez Agatę Jastrzębską i Paulinę Domaradzką.

   

  Nietypowym gościem, który odwiedził  dzieci, okazał się bohater bajki pt. „Prawdziwy przyjaciel” Justyny Wacławik, czyli uroczy Zając. Syn szaraka w wyniku powodzi, popadł w tarapaty. Ojciec prosił inne zwierzęta o pomoc, jednakże u żadnego nie mógł jej uzyskać. Wybawicielem okazał się bóbr, który w ostatniej chwili zmienił zdanie i uratował małego z rwącej rzeki. Tak więc stare porzekadło, iż „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” i w tej historii znalazło swoje miejsce.

Dzieci w zajęczych uszach z zapartym tchem i z wielkim przejęciem wysłuchało przejmującej opowieści. Dodatkowe emocje wywołał zaproszony Gość, który fantastycznie odegrał swoją rolę.

Na zakończenie odbył się konkurs znajomości treści. Oczywiście dzieci poradziły sobie znakomicie, za co otrzymały słodką niespodziankę i naklejkowe uśmiechy za uważne słuchanie.

Zając przygotował również dla dzieci swój smakołyk. Okazało się, że tak jak i on, dzieciaki również uwielbiają chrupać marchewki.

Niestety wizyta Zająca szybko dobiegła końca i trzeba było pożegnać się z dzieciakami. Na pamiątkę pozostały wykonane zdjęcia.

Zobacz więcej zdjęć

Paulina Domaradzka, Agata Jastrzębska    2017-10-11  


Google
internet splubatowa.pl
Oprócz zabitych na polu walki leżało wielu obrażonych.