Wyróżnienie dla Zuzi Borek
    Praca „Maryja w życiu i posłudze Jana Pawła II i w moim życiu”, której autorką jest Zuzanna Borek – uczennica kl. 3a gimnazjum – została wyróżniona w finale Konkursu Literackiego „ Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją” organizowanego z okazji Dnia Papieskiego 2017 przez AK Archidiecezji Przemyskiej.

   

Konkurs przebiegał w trzech etapach: parafialnym, dekanalnym i

 archiprezbiteralnym. Do rywalizacji przystąpiło dziesięcioro uczniów naszej szkoły: dwoje z klas siódmych oraz ośmioro z oddziałów gimnazjalnych. Poradą służyli poloniści: p. D. Gładysz i p. A. Jastrzębska. W wypracowaniu należało uwzględnić głębię interpretacji życia i nauczania Jana Pawła II oraz własne świadectwo wiary. Do etapu finałowego zakwalifikowano prace Zuzanny Borek, Katarzyny Pikor i Filipa Zająca.

14.10.2017r. w Starej Wsi odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. Obchody Dnia Papieskiego rozpoczęły się Mszą św., później w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II miała miejsce część artystyczna, podczas której nagrodzono zwycięzców, w tym Zuzię. Na zakończenie goście mogli zwiedzić muzeum w sanktuarium, skarbiec oraz ogród biblijny.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie Zuzi   i życzymy dalszych sukcesów.

Warto przypomnieć  też, że w poprzednich edycjach Konkursu dwukrotnie zostały wyróżnione dokonania uczniów gimnazjum. Tym samym Zuzia wpisuje się w chlubną tradycję naszej szkoły, której Patronem jest przecież Święty Jan Paweł II.

   2017-10-20  


Google
internet splubatowa.pl
Autor w tym wierszu ukazuje nam swoje wnętrze i mówi, że jest mu niedobrze.