Do biegu..., gotowi..., start!
    Komendę tę usłyszeli tym razem nie sportowcy, lecz uczestnicy I Szkolnego Konkursu Szybkiego Głośnego Czytania, który odbył się w naszej szkole w grudniu 2017r.

   

Celem zmagań była promocja czytania oraz wyłonienie Mistrzów Szybkiego Głośnego Czytania. Kandydaci do tego tytułu musieli w ciągu minuty przeczytać bezbłędnie jak najwięcej niepowiązanych ze sobą wyrazów (na podstawie testu W. Puśleckiego).

 Konkurs odbywał się w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wzięło w nim udział ponad stu uczniów klas III- VII szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych (kl. II-III).  Jury w składzie:  p. B. Najbar,  p. A. Jastrzębska, p. M. Łukasiewicz-Głodowska, p. D.Gładysz wyłoniło 27 laureatów, którym podczas wyjątkowej uroczystości  Dyr. Szkoły – p. Jerzy Staroń – wręczył nagrody książkowe.  Zwycięzcy konkursu to:

a) szkoła podstawowa:

kl.3.  - Laura Czachor, Marta Górecka, Emilia Turek

kl.4.  - Natalia Zima

kl.5. - Julia Podlaszczak  

kl.6. - Anita Stanisz

kl.7.  - Honorata Ceglarz  

b)gimnazjum:

kl. 2.- Klaudia Kasprzycka

kl.3.- Wiktor Matusik  

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom z serca gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Konkursu, bowiem umiejętność szybkiego czytania jest ściśle związana z techniką pracy umysłowej.

D.G.    2017-12-20  


Google
internet splubatowa.pl
A do kotletów była sałata, którą mamusia przyprawiła potem.