Spotkanie z podróżnikiem
    W dniu 5.01.2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Materiał fotograficzny z wyprawy do Indii zaprezentował podróżnik Dariusz Rochacki.

   

Pokazywanym zdjęciom towarzyszył bogaty opis słowny zawierający dziesiątki istotnych informacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu. Prezentacja dla uczniów klas nauczania początkowego zawierała przede wszystkim sporo ciekawostek dotyczących Indii, mieszkających tam ludzi i zwierząt. Z racji wieku odbiorcy, pokaz został urozmaicony rekwizytami przywiezionymi z wyprawy. Prezentacja dla uczniów starszych poruszała treści geograficzno–przyrodnicze, społeczno–kulturowe, historyczne, charakterystyczne dla omawianego kraju, w większości zawarte w programie nauczania.

W tym pokazie uczniowie wtopili się w tłumy przechodniów codziennie zalewające największe miasta tego kraju. Odwiedzili m.in.: duchową stolicę Indii – Waranasi, zobaczyli Złotą Świątynię Sikhów w Amritsarze, spędzili kilka chwil w dawnej stolicy Mogołów. Podziwiali wspaniały Taj Mahal –  najpiękniejszy pomnik miłości na naszej planecie. Zobaczyli zarówno wspaniałe  pałace  potężnych Maharadżów i pięknych księżniczek, jak i najstraszniejsze dzielnice Indii, będące obrazem nędzy i ubóstwa . Uczniowie wybrali się w wirtualną podróż na grzbiecie wielbłąda przez majestatyczną Pustynię Thar.

Spotkanie zachęciło uczestników do ciągłego kształcenia się, poznawania świata i zdobywania wiedzy, a także realizowania marzeń i rozwijania swoich pasji. Przeprowadzony pokaz spotkał się miłym odbiorem publiczności. 

B. Najbar, D. Stawarski    2018-01-05  


Google
internet splubatowa.pl
- Jasiu, powiedz mi - pyta ojciec - Co zrobiliście dzisiaj na lekcji matematyki?
- Szukaliśmy wspólnego mianownika - pada odpowiedź.
- Coś takiego! Kiedy ja byłem w szkole, też szukaliśmy go! Że też nikt go do tej pory nie znalazł...