„Miło szaleć, kiedy czas po temu…” (Jan Kochanowski)
   20 stycznia br., w sobotę, hala gimnastyczna SP w Lubatowej zamieniła się w arenę przepięknych postaci bajkowych.

   

   W tym dniu wszystkie dzieci otrzymały pozwolenie, by wyglądać i zachowywać się zupełnie inaczej niż podczas tradycyjnych zajęć tygodniowych. Dlatego pojawiły się takie postacie jak: królewny, księżniczki, pszczółki, biedronki czy też piraci, strażacy, policjanci, zorra oraz postacie z Dzikiego Zachodu. Całej plejadzie bajkowych gwiazd przewodniczyli, zaproszeni specjalnie na tę okazję, goście: Olaf, Minionek i Myszka Mini, którzy tak zachwycali dzieci swoją obecnością, że niejednokrotnie odczuwali to na swojej „maskotkowej” skórze.

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 13.00 tanecznym korowodem w rytm piosenki „Tańcz Treflinko” (Despasito), podczas którego dzieciaki mogły zaprezentować swoje jakże wspaniałe stroje. Podczas trwania imprezy wprowadzono aktywizujące zabawy takie jak: Książę i księżniczka, Jedzie pociąg z daleka, Chusteczka haftowana oraz konkursy. Uczniowie rywalizowali w klasowym tańcu w rytmie rock and roll, w drużynowym przeciąganiu liny, pokazali, kto szybciej potrafi zjeść banana i pokonać trasę w worku, a także jak wykonać taniec, kiedy przeszkodą jest, przytrzymywana czołem, pomarańcza. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak konkurs plastyczny. Przez czas trwania zabawy dzieci mogły wykonać maskę karnawałową i oddać ją do oceny jury. Okazało się, że wybór był niezwykle trudny, ponieważ przepięknych masek było wiele, dlatego też komisja wybrała aż 13 zwycięskich prac. We wszystkich konkursach uczniowie otrzymywali nagrody główne i nagrody pocieszenia.

Kolejną atrakcją tej imprezy było studio tatuaży. Na rękach i twarzach maluchów pojawiały się coraz ciekawsze malowidła, a starsze koleżanki musiały zakasywać rękawy, by zrealizować wszystkie zamówienia.

Nie byłoby wspaniałej zabawy bez dobrze wyposażonego bufetu. Po tak wyczerpujących szaleństwach na parkiecie, można było skosztować pyszności przygotowanych przez Rodziców na stołówce szkolnej.

Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka w postaci deszczu balonów i słodkiego upominku. Z wypiekami na twarzach i radosnymi buźkami dzieciaki udały się do swoich sal, by przygotować się do występu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zobacz więcej zdjęć

PD    2018-01-20  


Google
internet splubatowa.pl
Gerwazy wyciągnął szablę i wystrzelił.