Pola Nadziei
    W niedzielę, 25 marca 2018 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej po raz kolejny uczestniczyli w kampanii „Pola Nadziei” na rzecz hospicjum w Krośnie.

   

Zadaniem akcji jest nie tylko pozyskanie pieniędzy, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Ma ona przypominać nam wszystkim o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Należy dodać, że szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwić społeczeństwo, przypominając o chorych. Trzeba podkreślić, że cierpienie i samotność, które towarzyszą ludziom u kresu życia, stanowią sprawdzian człowieczeństwa wszystkich zdrowych, dla których budząca się wiosna jest zwiastunem i zaproszeniem do życia.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w tę piękną i szlachetną akcję. Własnoręcznie wykonali żonkile, które przed Kościołem pw. św. Stanisława Biskupa w Lubatowej wręczali ofiarodawcom. Pozyskana kwota (2159,10 zł) pozwoli na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum w Krośnie. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zobacz więcej zdjęć

A. Jastrzębska    2018-03-25  


Google
internet splubatowa.pl
Było ich tysiące, a nawet setki.