Przedszkolaki przywołują wiosnę
    Przedszkolaki, chcąc zachęcić wiosnę, żeby zawitała u nas w pełnej krasie, przygotowały wielkanocny spektakl w ciepłej, wiosennej odsłonie. Malownicza, bajkowa sceneria była tylko wspaniałym dodatkiem do całego wystąpienia.

   

Dzieciaki przeniosły nas w dawne czasy, kiedy na zamku mieszkała rozkapryszona królewna, która nie mogła znieść faktu, iż wiosny jeszcze u niej nie ma. Za wszelką cenę chciała, żeby natychmiast się zjawiła i oddała jej cały urok. Kiedy już pojawiła się na dworze, wytłumaczyła małej królewnie, jakie dary jej przywiozła, po czym zaprosiła ją razem z sześciolatkami na „Wiosenny bal”. Piękny taniec i wykonane piosenki uspokoiły niecierpliwą królewnę, która przestała już tak narzekać. Dzięki temu inni mogli cieszyć się z nadejścia wiosny i składać podarunki. Na ręce pięknej Pani pierwszy prezent, w postaci wielkanocnego jajka, złożył zajączek. Nie obyło się również bez pięknych wierszy i rytmicznych piosenek, a taniec pięciolatków, wykonany w żywych podskokach,  doprowadził wiosnę do łez. Radości nie było końca. Maluchy nie dawały za wygraną. Chciały równie dobrze się zaprezentować jak ich starsi koledzy i koleżanki. Były tańce z chustami, rock and roll oraz popis baletnic w rytm piosenki „Laleczka z saskiej porcelany”. Wiosna była zachwycona z takiego powitania i rozgościła się na dobre. Dodatkowo utwierdziła się w tym, wysłuchując ostatnich wierszy o wielkanocnych zwyczajach.

Spektakl dobiegł końca, ale niektórych czekała jeszcze miła niespodzianka. Otóż przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili wyniki konkursu, który odbył się pierwszego dnia wiosny. Każda klasa miała przez czas trwania zajęć prezentować się w określonym kolorze. Do zadania tego bardzo poważnie podeszła klasa 1b, która wyróżniała się swoim wiosennym, kolorowym strojem, dzięki czemu zdobyła pierwsze miejsce i otrzymała pamiątkowe zdjęcie oraz kosz z niespodzianką. Ponadto dyplomy otrzymały również dziewczynki z klas 1-3, które należą do drużyny z piłki nożnej, a zdobyły II miejsce podczas zawodów w Tymbarku. Wyróżnienia te wręczył trener Jan Zając.

Na koniec popłynęły jeszcze życzenia z ust pana dyrektora Jerzego Staronia oraz przedstawicieli Rady Rodziców, kierując słowa zachwytu w stronę młodych aktorów i życząc spokojnych, rodzinnych i wesołych świąt.

Zobacz więcej zdjęć

PD, KZ    2018-03-28  


Google
internet splubatowa.pl
"Fraszki" i "Treny" napisał poeta Jan z Czarnobyla.