Ekologiczna lekcja w kinie „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju
    Zanieczyszczenie powietrza, smog, segregacja odpadów to główne tematy, które przewodniczyły dzisiejszemu spotkaniu (tj. 11 kwietnia 2018 r.) przedszkolaków w kinie „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju.

   

Dzieciaków gorąco przywitał burmistrz gminy pan Witold Kocaj, który zaprosił wszystkich na spektakl ekologiczny w wykonaniu aktorów teatralnych Krakowskiego Biura Promocji Kultury pt. „Baron Smog”.

Tytułowy bohater dąży do tego, aby cała ziemia była zanieczyszczona. Dlatego też do realizacji swojego planu wybiera dziewczynkę, Tosię. Nakłania ją, by wraz z bliskimi, burzyła dotychczasowy ład i doprowadzała do niszczenia planety. Początkowo Tosia ulega wpływom Barona i zaniedbuje porządki, ale na szczęście w odpowiednim momencie przybywa uosobiona lala, Lusia, która przypomina swojej opiekunce, jak powstają spaliny i przedostają się do powietrza, tworząc smog. Szybko zabierają się za sprzątanie. Ze względu jednak na ilość rozrzuconych śmieci proszą kilkoro dzieci, by pomogły posegregować je do odpowiednich pojemników. Natychmiast zapanował ład, co wprawiło w zakłopotanie Barona. Tosia i Lusia stwierdziły, że jedyną bronią w pokonaniu Smoga, jest miłość. Dzięki temu przepędziły Barona i wróciła czysta, zwiewna mgła. Od tej pory Tosia wraz z rodziną mogli cieszyć się czystym powietrzem.

Aktorzy oprócz wartości edukacyjnej zadbali również o atrakcyjną formę przedstawienia. Dzieci wzięły czynny udział, odpowiadając na zadawane pytania oraz wykonując określone gestykulacje. Wspaniała zabawa została połączona z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Natomiast o bezpieczną drogę i opiekę nad uczniami zadbały panie: Małgorzata Kielar i Marzena Zając oraz rodzice: Iwona Zając i Paulina Domaradzka.

Zobacz więcej zdjęć

PD    2018-04-11  


Google
internet splubatowa.pl
Danusia ratując Zbyszka przed napaścią dzikiego zwierza zabiła go.