Dziewczęta SP Lubatowa Mistrzyniami Województwa Podkarpackiego!
   Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej zdobyły złoty medal w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w drużynowych biegach przełajowych.


   

Po zwycięstwach w zawodach powiatowych i rejonowych, reprezentanci Szkoły Podstawowej w Lubatowej z nadziejami na dobre miejsca wyjechali na zawody wojewódzkie, które zostały rozegrane 23 kwietnia w Kolbuszowej. Nikt jednak nie spodziewał się tak znakomitego wyniku, szczególnie wśród dziewcząt z rocznika 2007, które w swoim biegu okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając złoty medal. Zwycięska drużyna dziewcząt SP Lubatowa, wystąpiła w składzie: Oliwia Turek, Sandra Turek, Wiktoria Jakieła, Emilia Bogusz, Emilia Michalak i Zuzanna Zając.


Drugą drużyną która reprezentowała Szkołę w Lubatowej na tych zawodach byli chłopcy z rocznika 2005-2006, którzy biegli w składzie: Sylwester Konior, Kasjan Turek, Kamil Zygmunt, Krystian Jakieła, Patryk Zygmunt. Po zaciętej rywalizacji na 800-metrowej trasie sklasyfikowani zostali na czwartym miejscu, nieznacznie tracąc do brązowego medalu.


Najbardziej doświadczoną ekipą SP Lubatowa w Kolbuszowej byli chłopcy z oddziałów gimnazjalnych (kat. 2002-2004), którzy również zajęli czwarte miejsce tracąc do podium zaledwie 2 punkty. Biegli oni w składzie: Jakub Jakubczyk, Tomasz Folcik, Wiktor Zając, Michał Turek, Paweł Kania, Sebastian Sokół i Bartłomiej Michalak.


Wszystkim serdecznie gratulujemy!


M. Zając    2018-04-25  


Google
internet splubatowa.pl
Chopin wszystko co widział przerabiał na muzykę.